Festiwal w Luboniu już za chwileczkę!

5 i 6 października 2018, termin Festiwalu zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy intensywnie pracują nad tym, aby jak co roku, każdy wyszedł zadowolony z tej jakże muzycznej uczty.

Pierwszego dnia w piątek odbędzie się konkurs o nagrodę Grand Prix „Wznieś serca”. Wysłuchamy 13 laureatów wyłonionych przez Radę Artystyczną. Uczestnicy zaśpiewają piosenki Jacka Cygana, co będzie dla nich nie lada wyzwaniem. Publiczność również będzie miała możliwość wybrać swojego faworyta lub faworytkę. W ten sam wieczór będziemy świętować „60 lat służby dla muzyki” Marka Gaszyńskiego. Odbędzie się godzinny koncert piosenek Jego autorstwa.

Sobota, czyli drugi dzień świętowania muzycznego w Luboniu, zajmie Nam koncert galowy „Wiara, nadzieja, miłość”. Poznamy zwycięzców z poprzedniego dnia oraz nagrodzimy zdobywcę pierwszego miejsca w konkursie literackim „Pióro poetów”. Na scenie pojawią się min. Mietek Jurecki i Roxana Tutaj, ubiegłoroczna zwyciężczyni Grand Prix. Całość poprowadzą panowie Sławomir Bajew i bohater Festiwalu Jacek Cygan.

Wisienką na torcie sobotniego wieczoru będzie spektakl pt. „Cygan w Polskim. Życie jest piosenką” z aktorami Teatru Polskiego w Warszawie. Przedstawienie, które w obsadzie ma nazwiska takie jak: Andrzej Seweryn, Joanna Trzepiecińska, Jacek Cygan, zobaczyć musi każdy i jesteśmy przekonani, że to wydarzenie zostanie w Państwa pamięci na bardzo długo.

Zapraszamy, na ten pełen atrakcji muzycznych czas! Do zobaczenia w październiku!