Rusza rejestracja uczestników Festiwalu Polskiej Piosenki w Luboniu 2018

Rusza nabór uczestników do Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza Luboń 2018, którego tematem przewodnim są piosenki autorstwa Jacka Cygana.

Tak jak w roku ubiegłym zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza na stronie www.festiwal.lubon.pl Przed zgłoszeniem do konkursu, prosimy o zarezerwowanie poprzez ww. stronę dwóch utworów ( jeden szybki, jeden wolny), które uczestnik chciałby zaprezentować w konkursie. Na liście znajduje się ponad 200 piosenek napisanych przez Cygana m. in. z repertuaru Edyty Górniak, Ryszarda Rynkowskiego, Kombi, Maryli Rodowicz, Seweryna Krajewskiego, Grażyny Łobaszewskiej i innych. Odkrycie mniej znanych utworów napisanych przez tegorocznego bohatera Festiwalu, jak również opracowanie nowatorskich aranżacji – odmiennych od oryginału i interpretacja utworów na własny sposób, będą dodatkowymi atutami w ocenie Rady Artystycznej i Jury.

Rejestracja potrwa do 20 maja br., a po jej zakończeniu i przesłuchaniu wszystkich nadesłanych nagrań demo Rada Artystyczna wyłoni osoby zakwalifikowane do finału konkursu. Finaliści otrzymają do 31 maja 2018 roku zaproszenie do udziału w Festiwalu drogą mailową. Lista osób, które usłyszymy podczas koncertu konkursowego w październiku, zostanie również ogłoszona na stronie internetowej Festiwalu i na naszym profilu na facebooku.

Festiwal w tym roku potrwa 3 dni w terminie 5-7 października 2018 r. w hali LOSIR w Luboniu. W Jury zasiądą twórcy polskiej piosenki oraz przedstawiciele radia i telewizji a przewodniczyć mu będzie Mieczysław Jurecki – polski multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer.

Jak na każdym festiwalu nie może zabraknąć gwiazd. I tak, 6 października zaprosimy Państwa na koncert „Życie jest piosenką”, czyli ponadczasowe przeboje Jacka Cygana w wykonaniu samego autora oraz Jego gości min. Andrzeja Seweryna. Widzowie będą mieli okazję usłyszeń największe hity takie jak: „Blach and white”, „Dary losu”, „C’est La Vie – Paryż z pocztówki”, „Dotyk”, „Łatwopalni”, „Zakazany owoc”, „Laleczka z saskiej porcelany”. Natomiast dzień później w niedzielę, podczas koncertu galowego będziemy świętować 60-lecie pracy twórczej Marka Gaszyńskiego. Na lubońskiej scenie usłyszymy kilka Jego znakomitych utworów w wykonaniu laureatów tego wydarzenia z poprzednich lat.

Zapraszamy!