Pióro Poetów im. Andrzeja Sobczaka 2023

Znamy zwycięzcę konkursu „Pióro Poetów im. Andrzeja Sobczaka 2023″

Trzydziestu uczestników, czterdzieści trzy teksty i jeden zwycięzca konkursu na najlepszy tekst piosenki do melodii skomponowanej przez Mietka Jureckiego. Po weryfikacji merytorycznej przesłanych tekstów, Rada Literacka wyłoniła Laureata „Pióra Poetów im. Andrzeja Sobczaka 2023″. Zwycięzcą został Piotr Kolasiuk z Siedlec, który napisał tekst pt. „Zniknij”.

Przypomnijmy, że warunkiem udziału w konkursie było nadesłanie do 15 maja 2023 roku tekstu w języku polskim do propozycji muzycznej wskazanej przez Organizatora. Po formalnej weryfikacji nadesłanych z całej Polski zgłoszeń, do dalszej części konkursu zakwalifikowano 30 osób i 43 teksty. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i już teraz zapraszamy do udziału w koncercie galowym w ramach Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu, podczas którego wykonana zostanie nagrodzona piosenka.
_______________________________________________________________________

Do poniedziałku 15 maja 2023 roku poeci, pisarze, tekściarze mogli zgłaszać swoje propozycje tekstów do szóstej edycji konkursu „Pióro Poetów im. Andrzeja Sobczaka”. Autorzy mieli szansę zmierzyć się z tekstem do melodii skomponowanej przez Mietka Jureckiego – wieloletniego basisty Budki Suflera.

W tym roku zgłosiło się 30 uczestników z 43 tekstami. Rada Literacka podczas obrad w dniu 29 maja wyłoni zwycięski tekst. Radzie w tej edycji przewodniczy Artur Andrus – dziennikarz, prezenter telewizyjny i radiowy, aktor, pisarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer.

Uczestnikom życzymy powodzenia i już nie możemy się doczekać finałowego wykonania nagrodzonej piosenki podczas Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu.

_______________________________________________________________________
Drogie pisarki, drodzy pisarze, wszyscy pasjonaci tworzenia tekstów, zapraszamy Was do udziału w konkursie „Pióro Poetów im. Andrzeja Sobczaka”, który odbywa się w ramach festiwalu.

Czym jest „Pióro Poetów”?
To konkurs, w którym autorzy tekstów mają szansę zmierzyć się właśnie z tekstem i to do melodii, którą skomponował Mietek Jurecki – wieloletni basista Budki Suflera. Rada Literacka, w której Przewodniczącym będzie Artur Andrus – dziennikarz, prezenter telewizyjny i radiowy, aktor, pisarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer, 29 maja 2023 roku wyłoni zwycięzcę. Podczas koncertu festiwalowego zostanie wykonana nagrodzona piosenka. Finalista otrzyma statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł. Dla Laureata posiadającego dorobek twórczy w Bibliotece Miejskiej w Luboniu zostanie zorganizowane spotkanie autorskie.

Do 15 maja 2023 roku czekamy na Wasze propozycje.

Regulamin konkursu:
https://www.festiwal.lubon.pl/pioro-poetow-2023/

Melodia, do której należy napisać tekst:
https://www.festiwal.lubon.pl/…/Lubon2023PioroPoetow.mp3