Znamy zwycięzcę konkursu „Pióro Poetów im. Andrzeja Sobczaka 2024″

Czterdziestu ośmiu uczestników, siedemdziesiąt tekstów i jeden zwycięzca konkursu na najlepszy tekst piosenki do melodii skomponowanej przez Mietka Jureckiego.

Po weryfikacji merytorycznej przesłanych tekstów, Rada Literacka wyłoniła zwyciężczynie „Pióra Poetów im. Andrzeja Sobczaka 2024″. Została nią Pani Julia Miller z Wrocławia za tekst „Powidok”. Pani Julia jest lekarką weterynarii, na co dzień pracuję na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu i zajmuję się badaniem zachowania psów. Pisanie tekstów jest jej odskocznią od pracy naukowej, a udział w konkursie był świetną mobilizacją, żeby napisać coś nowego. Pani Julia ma doświadczenie w pisaniu tekstów, ponad 10 lat temu kilka jej piosenek trafiło na płytę Joanny Lewandowskiej, a dwa lata temu wraz z Wojtkiem Jabłońskim i Darią Adamczewską stworzyła zwycięski utwór o Krakowie w konkursie Teatru Stu i RMF Classic.

Przypomnijmy, że warunkiem udziału w konkursie było nadesłanie do 20 maja 2024 roku tekstu w języku polskim do propozycji muzycznej wskazanej przez Organizatora. Po formalnej weryfikacji nadesłanych z całej Polski zgłoszeń, do dalszej części konkursu zakwalifikowano 48 osób i 70 tekstów.

Pani Julii gratulujemy zwycięstwa, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Zachęcamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych, ponieważ już wkrótce podamy informacje o koncercie galowym w ramach Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu, podczas którego zostanie m.in. wykonana nagrodzona piosenka.