Zapraszamy do udziału w konkursie „Pióro Poetów im. Andrzeja Sobczaka 2022”

Drogie pisarki, drodzy pisarze, wszyscy pasjonaci tworzenia tekstów,
uruchomcie wyobraźnie, wyciągnijcie teksty, które być może jeszcze zalegają w Waszych szufladach i koniecznie przysyłajcie je na konkurs „Pióro Poetów”, który jest organizowany przez Bibliotekę Miejską w Luboniu w ramach festiwalu.

Czym jest „Pióro Poetów” ?
To konkurs, w którym autorzy tekstów mają szansę zmierzyć się właśnie z tekstem i to do melodii, którą skomponował Mietek Jurecki – wieloletni basista Budki Suflera. Rada Literacka, w której Przewodniczącym będzie Marek Dutkiewicz – autor tekstów piosenek, scenarzysta oraz dziennikarz, 30 maja br. wyłoni zwycięzcę. Finalista zostanie zaproszony na festiwal, podczas którego zostanie wykonana nagrodzona piosenka. Podczas Koncertu Laureatów, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł, a dla Laureata posiadającego dorobek twórczy w Bibliotece Miejskiej w Luboniu zostanie zorganizowane spotkanie autorskie.
Do 23 maja br. czekamy na Wasze propozycje, a Regulamin Konkursu oraz melodię, do której należy napisać tekst znajdziecie w odpowiednich zakładkach na naszej stronie.